Meie lõpetajate edulood

Kaire Raidmets
Viru Ilusalongi juhataja
Eesti Esimesse Erakosmeetikakooli jõudsin ajalehe kuulutuse peale. Olin sellises eluetapis, et laps hakkas saama 2aastaseks ning viibisin akadeemilisel puhkusel Tallinna G. Otsa nimelisest Muusikakoolist. Aastal 1994 ei tundunud muusikul mingit perspektiivi olevat ja siis mõtlesingi, et oleks uus algus, täiesti teine valdkond. Asjaolu, et tegu oli uue kooli ja esimese erakooliga Eestis, tundus huvitav ning lootsin, et saan hakkama. Sisseastumiskatsetelt mäletan mingeid teste ja Merike Ivaskit, kes küsis, kas paneksin oma pildi salongi ukse peale. Vastasin, et vist ei paneks - selline aeg oli, et see tundus imelik mõte, aga Merike oli Soomes õppinud ja nägi asju teisest vaatenurgast. Õppimine ei olnud üldse nii lihtne (just teooria pool). Õpetajad olid oma ala professionaalid ja õppisime palju. Mäletan, et ootasin, millal saaks juba hakata punne pigistama, aga sinna läks ikka kaua aega - enne õppisime pediküüri ja maniküüri. Meil oli super õpetaja - nime enam ei mäleta, aga ta suutis isegi miniusugusele käteväristajale lakkimise selgeks õpetada. Näohoolduse õpetajaks tuli proua Sirje Voll, kes oli super õpetaja ning isiksus, tõeline proff ja daam. Mäletan, et ikka õppisime palju ja suhtusime kohusetundlikult. Meie kursusel (st esimeses lennus) oli enamus õpilasi juba mitmendat haridust omandamas ja kõike tehti pühendunult, nii mulle tundub tagantjärele.
Ma läksin kooli ajal kohe tööle, sest raha oli vähe ja Reet Valdek pakkus välja variandi asendada Viru Hotelli 22. korruse ilusalongis ühte kosmeetikut ja nii jäingi Viru Hotelli. Elu on läinud nii, et nüüd on mul sealsamas hotellis oma salong 3. korrusel. Kuidagi on nii kujunenud, et kosmeetiku elu on keerelnud ümber Viru Hotelli. Minu tööelus on suurt rolli mänginud nii juhused kui ka suhted.  Ma sain kohe hästi hakkama, elu õpetab muidugi kõige rohkem, aga koolis omandatule peadki hakkama peale laduma. Mul on teenindajale vajalikud iseloomuomadused. Tähtsaimaks aga pean selles ametis oskust igas olukorras hakkama saada.
Õpetajaid, kes minu ajal seal olid, vist enam ei ole. Minu kursuseõde Sirje Tammeoks on nüüd aastaid koolis õpetaja olnud ja toetudes sellele, et saime hea hariduse, arvan, et ta jagab seda edasi. Tema kohta olen kuulnud vaid kiidusõnu. Koolis kutsekomisjonides osaledes olen näinud, kuidas õpetajad muretsevad õpilaste tulemuste pärast ning tundub, et nad teevad oma tööd hästi. Loodan, et Merike ikka jaksab seda vankrit vedada, sest kerge see ei ole. Merike on tõeline juht, tal on visioon ning ta suudab selle oma tahtmist läbi surudes praktikasse viia. Olen küll hetkel juhataja ametis, aga kosmeetiku elukutse valikut ei ole kahetsenud - mulle meeldivad need päevad, kui olen ise kliente teenindamas ja hooldusi tegemas.

Kaili Laur
pika kogemusega kosmeetik, Eesti Esimese Erakosmeetikakooli õpetaja ja haldusjuht

Kuna peale keskkooli lõppu tekkis huvi kosmeetiku ameti järgi, siis soovitas minu kosmeetik Eesti Esimest Erakosmeetikakooli. Peale kooli lõpetamist aastal 2001. sain praktikakoha suveks Hollandis ja 2002. aastal kolisin elama Islandile. Kuna mõlemas riigis aksepteeritakse CIDESCO diplomit ja CIDESCO koolide õppeprogrammi, siis sain edukalt hakkama mõlemas riigis. Ja ausalt öeldes tundus meie koolist saadud haridus isegi kohati tugevam kui kohalikest koolidest tulnud tüdrukutel. Mul on kooliajast meeles meie jalgadehoolduse õpetaja Sirje Tammeoksa sõnad: „Te peate tegema hooldusprotseduure kliendile nii nagu teeksite seda oma väga lähedasele ja kallile inimesele.“  Neid sõnu meeles pidades olen käitunud oma 14-aastase töökogemuse jooksul. Ja olen tänulik meie kooli õpetajatele selle hariduse eest mille sain. See on mulle taganud suure ja tänuliku klientuuri.

Sirje Tammeoks
Eesti Esimese Erakosmeetikakooli õppetöö koordinaator, õpetaja
Kooli jõudsin lehekuulutuse kaudu. Lisaks sellele oli kuulutust lugenud ka minu väga hea sõbranna, kes soovitas mul kindlasti proovida. Olin ise väga ebakindel, kuid sõbranna pealekäimisel tõin kooli sisseastumisdokumendid. Sellest hetkest algas minu elus uus periood. Peale kooli lõpetamist sain hulga pakkumisi erinevatesse ilusalongidesse, kuid Merike Ivaski pakkumine oli minu jaoks kõige ahvatlevam ja kooli õpetajaks ma jäingi. Inimene otsib ennast vahel kogu elu. Mina saan öelda, et olen leidnud üles selle, mis mulle väga meeldib olla - ÕPETAJA. Selle külje endas avastasin tõesti alles Eesti Esimeses Erakosmeetikakoolis töötades. Meie kooli õpetajate kollektiiv on olnud alati nagu üks pere, see saab osaks sinu elust. Meie väike kool sai juba 20-aastaseks, see ongi suur kiitus, jääda ellu pidevas konkurentsis.

Marite Talbre
Kryolani koolitaja
Mina valisin toona kooli just selle pärast, et sain rahvusvahelise diplomi. Õppimine sujus minul hästi, huvitav oli ju. Kuigi mäletan, et vahest oli materjali ikka väga palju.  Alustasin FIE-na ja sedasi 5 aastat. CIDESCO diplomi üle olin mina ise  kõige rohkem uhke, klientidele seletasin, mida see diplom ja märk tähendavad. Minu õppimise ajal olid õpetajad abivalmis ja igati vastutulelikud. Eriti meeldisid mulle anatoomia õpetaja ja maniküüri ning aroomiõpetuse õpetaja.

Pärnu mnt. 130, Tallinn 11313 | tel: 6 555 131 | info kosmeetikakool.ee Eesti Esimene Erakosmeetikakool on aastast 2004 tunnustatud kutseeksamikeskusena