EST | ENG | RUS

Meie lƵpetajate edulood

Kosmeetik ja ettevõtja Triinu Raag

Kosmeetikuks soovisin saada juba lapsepõlvest peale ja Eesti Esimeses Erakosmeetikakoolis sain võimaluse oma unistuse ellu viia. Alustasin kosmeetikuks saamise teekonda 2009. aasta teises pooles ja lõpetasin kooli 2012. aasta alguses. Tipptasemel väljaõpe avas uksed tööks ülemaailmselt. Põhjalik õppekava valmistab tulevase kosmeetiku ette nii näo-, keha-, jala- kui ka kätehoolduste vallas. Lisaks on õppekavas ka palju huvitavaid teoreetilisi aineid nagu anatoomia ja majanduse alused. Oluliseks pean ka seda, et koolis oli meeldiv ja sõbralik õhkkond. Õpetajad on oma ala parimad profid ja koolikaaslastega tekivad väärtuslikud elukestvad sõprussuhted. Suur lapsepõlve unistuse täitumise teekond oli minu jaoks väga huvitav ja nauditav!

Vahetult pärast kooli lõpetamist asusin tööle Swissotellis, kus täitsin spaa terapeudi ja koordinaatori ülesandeid kokku pea viie aasta vältel. Aasta 2016 lõpus kolisin elama Hispaaniasse, kus leidsin sealses tipptasemel salongis töö kosmeetikuna vähem kui kahe nädalaga. Pea aasta hiljem võitsime oma toreda tiimiga Marbella Awards galal parima ilusalongi tiitli terves Marbella piirkonnas. Tänaseks on mul nii Eestis kui ka Hispaanias kujunenud välja pikaajaline lojaalne kliendibaas, mis võimaldab elada mõlemas riigis vaheldumisi. Tööpakkumisi olen saanud ka näiteks Šveitsist ja Singapurist- terve maailm on avatud!

Eesti Esimeses Erakosmeetikakoolis õppides sain parimad oskused ja ülemaailmselt tunnustatud hariduse - julgen kindlalt väita, et parim kosmeetikuid koolitav asutus terves Eestis!

 

 

 

 

Olga Denissova

POLINIA LTD, AS EXCLUSIVE DISTRIBUTOR FOR
ERICSON LABORATOIRE & FORLLE'D  IN CYPRUS

Beautician, Beauty-Trainer, Exclusive Distributor of Ericson Laboratoire (France) and Forlle'd (Japan) in Cyprus. 
I didn't think long about the choice of profession. Ever since high school, I've had an understanding that I want to work in a beauty industry. 
I am glad that my choice fell on Eesti Esimene Erakosmeetika Kool. 
It was there, where I realized how difficult it is to get a long-awaited CIDESCO diploma, and WHAT it takes to become a good specialist.
Now I am happy with the experience I received in the School! And I must confess, that it was not easy at all. 
But I still use the knowledge gained 20 years ago: even though I am constantly learning and teaching others.
After graduating from the School (back in 2001), I "walked" a long professional way: in a medical center, beauty salons, distribution center of one of the cosmetic companies in Tallinn. 
In 2015, I decided to change everything and try my hand at another country. And I think it worked out pretty well. 
I established the company and now represent two cosmetic brands in Cyprus. I train beauticians who want to cooperate with us all over Cyprus. Likewise, I actively work as a beautician and own two beauty salons. 
Besides, I regularly broadcast on the radio: "The Philosophy of Beauty."
Dear Merike, do you remember, how during my entry examinations, you asked me the question, "Why do I want to study at the School?" And I replied: "Because I want to do my dream job: I want to make people beautiful."
My words were not taken seriously then...:) But it turned out to be true! 
Every day I enjoy what I do, and people feel my love for the work of my life; and they come again and again.
Thank you, my favorite School and dear teachers! You're always in my heart!

 

 

 

 
Kaire Raidmets
Viru Ilusalongi juhataja
Eesti Esimesse Erakosmeetikakooli jõudsin ajalehe kuulutuse peale. Olin sellises eluetapis, et laps hakkas saama 2aastaseks ning viibisin akadeemilisel puhkusel Tallinna G. Otsa nimelisest Muusikakoolist. Aastal 1994 ei tundunud muusikul mingit perspektiivi olevat ja siis mõtlesingi, et oleks uus algus, täiesti teine valdkond. Asjaolu, et tegu oli uue kooli ja esimese erakooliga Eestis, tundus huvitav ning lootsin, et saan hakkama. Sisseastumiskatsetelt mäletan mingeid teste ja Merike Ivaskit, kes küsis, kas paneksin oma pildi salongi ukse peale. Vastasin, et vist ei paneks - selline aeg oli, et see tundus imelik mõte, aga Merike oli Soomes õppinud ja nägi asju teisest vaatenurgast. Õppimine ei olnud üldse nii lihtne (just teooria pool). Õpetajad olid oma ala professionaalid ja õppisime palju. Mäletan, et ootasin, millal saaks juba hakata punne pigistama, aga sinna läks ikka kaua aega - enne õppisime pediküüri ja maniküüri. Meil oli super õpetaja - nime enam ei mäleta, aga ta suutis isegi miniusugusele käteväristajale lakkimise selgeks õpetada. Näohoolduse õpetajaks tuli proua Sirje Voll, kes oli super õpetaja ning isiksus, tõeline proff ja daam. Mäletan, et ikka õppisime palju ja suhtusime kohusetundlikult. Meie kursusel (st esimeses lennus) oli enamus õpilasi juba mitmendat haridust omandamas ja kõike tehti pühendunult, nii mulle tundub tagantjärele.
Ma läksin kooli ajal kohe tööle, sest raha oli vähe ja Reet Valdek pakkus välja variandi asendada Viru Hotelli 22. korruse ilusalongis ühte kosmeetikut ja nii jäingi Viru Hotelli. Elu on läinud nii, et nüüd on mul sealsamas hotellis oma salong 3. korrusel. Kuidagi on nii kujunenud, et kosmeetiku elu on keerelnud ümber Viru Hotelli. Minu tööelus on suurt rolli mänginud nii juhused kui ka suhted.  Ma sain kohe hästi hakkama, elu õpetab muidugi kõige rohkem, aga koolis omandatule peadki hakkama peale laduma. Mul on teenindajale vajalikud iseloomuomadused. Tähtsaimaks aga pean selles ametis oskust igas olukorras hakkama saada.
Õpetajaid, kes minu ajal seal olid, vist enam ei ole. Minu kursuseõde Sirje Tammeoks on nüüd aastaid koolis õpetaja olnud ja toetudes sellele, et saime hea hariduse, arvan, et ta jagab seda edasi. Tema kohta olen kuulnud vaid kiidusõnu. Koolis kutsekomisjonides osaledes olen näinud, kuidas õpetajad muretsevad õpilaste tulemuste pärast ning tundub, et nad teevad oma tööd hästi. Loodan, et Merike ikka jaksab seda vankrit vedada, sest kerge see ei ole. Merike on tõeline juht, tal on visioon ning ta suudab selle oma tahtmist läbi surudes praktikasse viia. Olen küll hetkel juhataja ametis, aga kosmeetiku elukutse valikut ei ole kahetsenud - mulle meeldivad need päevad, kui olen ise kliente teenindamas ja hooldusi tegemas.  
 
Kaili Laur
pika kogemusega kosmeetik, Eesti Esimese Erakosmeetikakooli õpetaja ja haldusjuht

Kuna peale keskkooli lõppu tekkis huvi kosmeetiku ameti järgi, siis soovitas minu kosmeetik Eesti Esimest Erakosmeetikakooli. Peale kooli lõpetamist aastal 2001. sain praktikakoha suveks Hollandis ja 2002. aastal kolisin elama Islandile. Kuna mõlemas riigis aksepteeritakse CIDESCO diplomit ja CIDESCO koolide õppeprogrammi, siis sain edukalt hakkama mõlemas riigis. Ja ausalt öeldes tundus meie koolist saadud haridus isegi kohati tugevam kui kohalikest koolidest tulnud tüdrukutel. Mul on kooliajast meeles meie jalgadehoolduse õpetaja Sirje Tammeoksa sõnad: „Te peate tegema hooldusprotseduure kliendile nii nagu teeksite seda oma väga lähedasele ja kallile inimesele.“  Neid sõnu meeles pidades olen käitunud oma 14-aastase töökogemuse jooksul. Ja olen tänulik meie kooli õpetajatele selle hariduse eest mille sain. See on mulle taganud suure ja tänuliku klientuuri.

 
 

Reelika Barnhardt

Eesti Esimesse Erakosmeetikakooli jõudsin ma saatuse tahtel. Sellest hetkest, mil alustasin kosmeetikuks saamise teekonnal  õpinguid, hakkasin iga päev sammhaaval liikuma oma unistuste täitumise teekonnal. Olin varem õppinud rakenduslikku psühholoogiat, töötanud panganduses, huvitunud palju kirjandusest ja tegelenud juba 2005 aastast hobi korras tuttavate ja sõbrannade jumestamisega, mida küll tagasi vaadates professionaalseks jumestamiseks sel ajal nimetada kindlasti ei saanud, kuid esimesed sammud ja suur huvi kosmeetiku töö suhtes  sellest ajast juba tekkis.

Kui Sa ikka väga midagi tahad ja selleks ise oled valmis endast  sada kümme protsenti andma, on kõik võimalused olemas. Ma ei saa öelda, et koolis oleks kerge olnud, sest materjal oli ülimalt põhjalik, õppida tuli palju ja uut infot mida omandada, oli koguaeg järjest peale tulemas.

Eesti Esimese Erakosmeetikakooli lõpetasin kuu aega enne teise poja sündi. Ei ole vaja selleks võtta akadeemilist puhkust või tuua enese jaoks muid vabandusi, sest kui sa väga tahad, saad hakkama igas olukorras.

Pärast õpinguid tuli kosmeetikuna kohe tööle hakata, et oskusi kinnistada ja veel juurde õppida.  Edasi läksin Jumestuskunsti- ja grimmikooli, et täiendada teadmisi ja oskusi jumestamise valdkonnas.  Lisaks olen juurde õppinud ka erinevatel koolitustel  uusi oskusi, et olla võimalikult teadlik ilumaailmas pakutavaga. Klient tahab alati proovida midagi uut, eriti veel kui on turule saabunud teenus, mida pakuvad alles vähesed ja kui sa oled hingega oma töös sees, siis täiendadki end pidevalt.

Tean ka seda, mida tähendab nullist  luua oma ilusalong. Kõik võlud ja valud igas etapis olen saanud tunda omal nahal. Mitte keegi ei ole tulnud ja minu eest midagi ise ära teinud, kõik on ise uuritud ja õpitud-kogetud. Pigem tuli ette hetki, kus juba mõne värske salongiomaniku käest nõu küsides jäeti sind pika ninaga, sest ilmselgelt ma olin valdkonda saabuv konkurent. On inimesi, kes näevad vaid välist, süüvimata sisusse, kuid tegelikult on oluline vaid see, mida sa ise tead, kuidas oled teinud ja loonud. Kõigile ei ole võimalik meelejärgi olla, vaid tuleb liikuda otse tuleviku suunas, mitte kuulata kadedaid ja pahatahtlikke inimesi, selline suhtumine kasvatab ajaga paksema naha, kuid on juba õpetanud mind jagama oma teadmisi teistega siiralt, kartmata konkurentsi. Võib ju tunduda väliselt, et kõik on nii tore ja läheb nii hästi, kuid selleks, et see saaks väliselt ka nii paista, tuleb teha tohutut tööd. Kes mõistab ja näeb, see saab aru, kes proovib leida kahtlusi, see ei saagi millestki aru.

Oma kosmeetiku töökogemuse varalt võin täna öelda, et häid kosmeetikuid on palju, kuid parimad tulevad Eesti Esimesest Erakosmeetikakoolist. Kliente teenindades kuuled ikka kuidas on käidud ühe või teise juures, mida klient vajab ja hindab. Mis on ülioluline, milline peaks olema klienditeenindus ja tulemused oma töös. Hetkest, mil kosmeetik mõtleb, et seda tööd tahab teha raha pärast, on viimane aeg amet maha panna. Ikka ja ainult, on number üks klient ja tema rahulolu, raha on juba ainult boonuseks, ilma selleta muidugi ka ei saagi.

Iga päev näen ma väga tänulikke kliente, kes lahkelt sooje kiidusõnu jagavad, igal õhtul töölt minnes ma tean, et ma ajan õiget asja. Isegi kui vahel peaksin kahtlema, siis sellistel hetkedel on silmis tänulikkusest läige, nii Merikese ees, kes on loonud midagi nii tugevat ja vajalikku...kui ka klientide ees, kes on nii siirad, armsad, soojad ja tähelepanelikud ja mitte vähem oluline selle kõige juures on oma armas perekond, kes ei sea takistusi, vaid on alati mu kõrval kindla kaljuna olemas. Merike on loonud minu jaoks selle, millele sain rajada oma eluunistuse, mida õppisin südamega. Iga päev meenutan koolis õpitut ja hetki, mis on  toonud mu tänasesse  päeva. Üks parimaid ja õpetavamaid etappe mu elus on olnud kogu see aeg kosmeetikakoolist tänaseni, oma salongi loomiseni ja siit aina edasi.

Unistage, sest unistustel on kombeks mõnikord ka täide minna!

 

 


PƤrnu mnt. 130, Tallinn 11313 | tel: 6 555 131 | info kosmeetikakool.ee Eesti Esimene Erakosmeetikakool on aastast 2004 tunnustatud kutseeksamikeskusena