CIDESCO

CIDESCO- Comite International d´Esthetique et de Cosmetologie
MAAILMA SUURIM RAHVUSVAHELINE KOSMEETIKUTE JA ILUTEENINDAJATE ÜHENDUS
Asutatud 1946.aastal, peakontoriga Zürichis, Šveitsis.
CIDESCO on esindatud 38 riigis.
CIDESCO diplom on maailmas üks mainekamaid.
1957. aastast on CIDESCO kvalifikatsioon tunnustatud 5 kontinendil.
Enam kui 200 CIDESCO Koolis üle maailma õpetatakse rahvusvaheliste
CIDESCO standardite järgi CIDESCO Diplomi saamiseks.

CIDESCO EKSAM

Enam kui 300 CIDESCO koolis üle maailma õpetatakse rahvusvaheliste CIDESCO   standardite järgi vastava diplomi saamiseks. CIDESCO eksamil tuleb õpilasel sooritada kirjalik test ja praktiline töö, mis sisaldab näo-, käte-, jumestuse- ja kehahoolduse ning üks vabalt valitud erihooldus.

CIDESCO DIPLOM on maailmas üks mainekamaid kosmeetiku erialal. Tunnustatud CIDESCO diplomi saab õpilane, kes on edukalt sooritanud CIDESCO eksamid ja praktiseerinud 600 tundi ilusalongis. Eesti Esimeses Erakosmeetikakoolis toimuvad CIDESCO eksamid juba alates 1998. aastast.

CIDESCO eksamitasu 350 €

CIDESCO eksamite korralduslike küsimustega tegeleb CIDESCO sektsioon Eestis,  Eesti Rahvusvaheline Kosmeetikute Ühendus, www.eesticidesco.ee.

CIDESCO AJALUGU - Rahvusvaheline Kosmeetikute Ühendus loodi 1946. aastal, kohe peale Teise Maailmasõja lõppu. Loojateks olid George Dumont Belgiast ja Jacques Poirsons Prantsusmaalt.  Kogunemise mõte, soovitus tuli Pariisi iluteenindajate õpetajalt Jacques Poirsonsilt. Belgial oli au korraldada esimene kongress. Esimene kongress tõmbas ligi iluteenindajaid Belgiast, Prantsusmaalt, Hollandist, Šveitsist, Ungarist, Poolast ja Rootsist.

CIDESCO PÕHIEESMÄRGID:
1) tuua kokku kõik eriala inimesed, et vahetada ideid ja teadmisi;
2) luua kontakte arstidega, kirurgidega, nahaarstidega, keemikutega ning veenda neid professionaale, et ühingu töö on tõsiseltvõetav ja suure väärtusega;
3) luua õppekava selle ala õppimise tarvis, viia ellu eksamid ja ettevõtlusvorm erialakoolideks.

CIDESCO ÕPPEPROGRAMM on kasutusel paljudes akrediteeritud koolides üle kogu maailma, kus on esindatud paljud kultuurid, rahvused ning tõekspidamised. Ligikaudu 6000 kandidaati sooritab Cidesco eksameid igal aastal. Põhilised eksamid on iluravi diplomi eksamid, mis koosnevad teooriatestist ning terve päeva kestvast praktikaeksamist. Kosmeetikud peavad läbima 1200 tundi erialast programmi akrediteeritud CIDESCO koolis. CIDESCO õppeained on põhjalikud ja professionaalsed

CIDESCO RULES - CIDESCO koolis peavad olema õpetajad, kes omavad CIDESCO diplomit ja koolis peavad olema täidetud vastavad nõuded, mida pidevalt kontrollitakse rahvusvaheliste eksamineerijate poolt nende kohaloleku ajal eksamisessiooni vältel. Tänapäeval leiavad aset CIDESCO eksamid teoorias 19 erinevas keeles.

CIDESCO EKSAMINEERIJAD on saanud kõrge heakskiidu ning neil peab olema CIDESCO diplom ning nad peaksid töötama või olema töötanud CIDESCO õppeprogrammiga koolis. Eksamineerijad saavad eksameid vastu võtta ainult väljaspool oma riiki ning nad saavad osa võtta koolitustest CIDESCO ülemaailmsetel kongressidel ning näitustest.

CIDESCO ülemaailmseid kongresse ja näitusi korraldatakse riikides üle maailma. Asukoht otsustatakse CIDESCO Peaassambleel, kus osalevad ning hääletavad esindajad 33st riigist.